Aktuality

Komunikace s médii je pro nás jednou z priorit

Chcete změnit dodavatele? Nejvhodnější doba je v létě

19. 6. 2020

Kdo by nechtěl za současné nejisté situace a „utahování opasků“ ušetřit ročně několik tisíc korun? Jde to snadno třeba se změnou dodavatele energií. Na tu je právě v létě nejlepší čas.

A proč zrovna v létě?

Většina z nás má smlouvy na dobu neurčitou a měsíční zálohy se vypočítávají z očekávané spotřeby za celý rok. Ta je ale zpravidla nejvyšší v zimních měsících, kdy elektřiny i plynu odebereme nejvíce.

„Přechod od jednoho obchodníka ke druhému trvá v průměru tři až čtyři měsíce. S příchodem teplých měsíců byste proto neměli váhat a zajistit si výhodnější podmínky co nejdřív. To přinese úspory v zimě, která spolyká nejvíce peněz, protože nejvíc topíme a dlouho svítíme,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Spousta lidí tak neuvažuje a k levnějšímu dodavateli přechází až na přelomu roku, kdy se obvykle zdražuje. Topná sezóna je tou dobou v plném proudu a vzhledem k obvyklé výpovědní lhůtě musí odběratelé platit během zimních měsíců ještě původní, vysoké ceny. Sami se tak připravují o několik tisíc korun ročně.

Více si můžete přečíst v článku na serveru e15.cz zde.