Aktuality

Komunikace s médii je pro nás jednou z priorit

Chcete přispět k lepšímu životnímu prostředí? Pořiďte si Zelený certifikát a Vaše elektřina zezelená

22. 4. 2021

Možnost podpořit výrobce energie z obnovitelných zdrojů a pomoci čistšímu vzduchu mají nyní i zákazníci Bohemia Energy. Služba Zelený certifikát je dostupná k libovolnému produktu elektřiny pro domácnosti i firmy.

Kdo si službu pořídí, získá záruku, že jím spotřebovaná energie má původ v elektřině vyrobené z obnovitelných zdrojů energie u nás nebo v jiné evropské zemi. Neznamená to, že do zásuvky proudí jen ‚zelená energie‘, to technicky není možné, elektřina v síti je jen jedna.

„Odběratelům nabízíme, že pokud chtějí obnovitelné zdroje zcela transparentně podpořit, zajistíme jim zelené certifikáty od výrobců z obnovitelných zdrojů na tolik energie, kolik spotřebují, navíc za velmi atraktivní cenu. Dá se říci, že každý, kdo si certifikáty pořídí, ušetří ´práci´ značnému množství stromů, která je potřebná ke zpracování oxidu uhličitého třeba z uhlí nebo zemního plynu,“ vysvětluje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Běžný byt za rok pomůže s touto „prací“ 437 stromům, u domu už jich bude 874.

Chcete šetřit přírodu i Vy? Jak na to, zjistíte zde.