Pomáháme

 
Bohemia Energy podpořila nevidomé děti
 
Bohemia Energy zakoupila od nadace Artevide osm obrazů od nevidomých dětských autorů, které jsou vystaveny v zákaznickém centru společnosti. Nadace Artevide se věnuje všestranné podpoře nevidomých dětí, mládeže a sociálně slabých.
 
Zakoupené obrazy jsou vytvořeny prostřednictvím unikátní Čečovy metody.
 
 
 
 
 
 
 


 

 
 
Bohemia Energy pomáhá těžce nemocným dětem

Společnost Bohemia Energy se rozhodla prodloužit o další rok spolupráci s občanským sdružením Život dětem, které se dlouhodobě zaměřuje na pomoc vážně nemocným malým pacientům. Již podruhé proto jako generální partner podpořila galavečer Srdce pro děti, jehož výtěžek je určen na pomoc dětem s osmi různými těžkými diagnózami, například autismem, mozkovou obrnou, onkologickými onemocněními nebo takzvanou nemocí motýlích křídel.

 
 

 

 
 
Bohemia Energy se stala podruhé partnerem archeologické expedice v Súdánu

Společnost Bohemia Energy je dlouhodobým partnerem archeologické expedice Národního muzea, která působí v lokalitě Wad Ben Naga v Súdánu. Expedice na základě podnětu UNESCO začala připravovat lokalitu na připsání na seznam Světového kulturního dědictví.

Dlouhodobým úkolem expedice je konzervace paláce královny Amanišacheto, nejlépe zachovalé a největší známé palácové stavby z dob Merojského království.

Hlavním cílem páté výkopové sezóny, která se uskutečnila na konci roku 2012, pak bylo pokračování v průzkumu chrámového komplexu tzv. Týfónia, jež bylo v roce 2011 znovu objeveno expedicí Národního muzea poté, co na století a půl zmizelo v zapomnění. Pokračující výzkum ukázal, že stěny chrámu, postaveného převážně z pálených i z nepálených cihel, byly zdobeny barevnými výjevy.

Nejvýznamnějším objevem sezóny je sousoší božského manželského páru - boha Amona s beraní hlavou a bohyně Mut. Socha byla úmyslně zničena v souvislosti s příchodem křesťanství do oblasti středního toku Nilu, tj. dnešního Súdánu. Fragmenty sousoší budou v průběhu roku 2013 převezeny do České republiky za účelem restaurování a konzervace. Virtuální rekonstrukci jeho podoby umožnil speciální 3D-skener, vyvinutý pro potřeby expedice k dokumentaci nálezů přímo v terénu.

 

 


 
 
Bohemia Energy dál podporuje mistryni ČR Tamaru Jiříkovou

I v roce 2013 pokračuje spolupráce Bohemia Energy s mistryní ČR ve sportovním aerobiku Tamarou Jiříkovou. Ta po loňském úspěchu na mistrovství světa v Nizozemí, odkud si přivezla bronz v jednotlivcích a stříbro v týmové soutěži, pokračovala v úspěších na mezinárodních soutěžích. Tento rok se s podporou naší společnosti vydala na mistrovství Evropy, a ani z toho se nevrátila bez medaile. V kategorii týmy získala spolu se svými kolegyněmi skvělé druhé místo.

 
 
 
 
 
 

 

 

Opět pomáháme po povodních

Bohemia Energy již potřetí pomáhá svým zákazníkům z řad domácností, kteří byli postižení povodní. Mezi zákazníky letos rozdělí 2 miliony korun přímé finanční pomoci.

Společnost podpořila své zákazníky postižené povodněmi již v roce 2009 a 2010, tehdy to bylo slevou na silovou elektrickou energii i na plyn. K získání pomoci od Bohemia Energy stačí i letos, tak jako v minulosti, potvrzení samosprávy, že dotyčný zákazník byl v průběhu povodní zaplaven.

 

 
 
Sbírka zaměstnanců na pomoc nemocným dětem

Zaměstnanci Bohemia Energy uspořádali sbírku na pomoc třem těžce nemocným dětem. Vybralo se celkem 16.750 Kč a výtěžek sbírky byl předán v rámci charitativního koncertu, který na podporu vážně nemocných dětí uspořádalo občanské sdružení Život dětem.

 

 

 


 

Bohemia Energy podpořila Sluneční paprsek

Na charitativním večeru občanského sdružení Sluneční paprsek na Žofíně vydražila společnost Bohemia Energy voucher v hodnotě 22 tisíc Kč. Celkový výtěžek večera je určen na realizaci ozdravných pobytů pro děti s onkologickým či jinými závažnými onemocněními a pro děti z dětských domovů.

 

 

Zákaznická linka Bohemia Energy
Podporujeme! Občanské sdružení Život dětem